مسیر میانبر

با نامش

روزهای آخر سال فرامی رسد و  دوباره تکاندن ها شروع می شود. می تکانی و می تکانی بلکه لرزه ای بیفتد به جانت و از این رو به آن رو شوی سال جدید را. می تکانی بلکه زنگارها که چسبیده اند به دلت، جدا شوند و نو شوی و خالص و ناب.

تکاندن ها آنقدر ها هم که فکرش را بکنیم بد نیست! به خصوص که از نوع خانه تکانیش باشد، همه چیز را جابه جا می کنی، گرد و غبارش را می زدایی و به یک نوعی می تکانیش.

راستش اصلا موضوعم را نپیچانده بودم روی تکاندن، اما انگار زیاد هم بی ربط نباشد، وقتی حین خانه تکانی در حالی که وظیفه ات را انجام می دهی، مدام مادر و پدرت دعاست که نثارت می کنند. این وقت است که انگار کمی تکان می خورم، یادم می افتد مدتهاست دنبال مسیر می گشتم و چه مدتها شده بود که مسیر را طولانی می دیدم و بسی سخت. اما حالا راه را نزدیک می پندارم وقتی می شنوم اکثر سعادتمندان، دعای پدر و مادر بدرقه ی راهشان بوده.

اینبار تلاشم را می گذارم روی همین میسر میانبر -دعای پدر و مادر- مطمئنا خیلی سریعتر و آسانتر به مقصد خواهم رسید.

.....لا تعبدون الا الله و بالوالدین احساناً  «بقره /83»

 

/ 8 نظر / 66 بازدید
امير

نوروز باستاني و سال نو رو تبريك ميگم اميدوارم سالي پر از نيك بختي و سرور داشته باشيد. مطالبت واقعا به دلم نشست و وبلاگ تو با اجازه صفحه خانگيم كردم. اگر مايل به تبادل لينك باشي رو تخم چشمام لينكت مي كنم. در ضمن پيج رنك وبلاگ من 2 هستش. بازم اگه اومدي خوشحالم مي كني.

ش.م

سلام چرا به من سر نمی زنی؟؟ [ناراحت] فقط هر 3 ماه یه بار میای پیغام می ذاری چرا آپ نمی شود!!!

مریم.ب

من حیلی بی معرفتم مریم.خیلی.حلالم کن و بگذار به حساب بی اینترنتی و احوالی که خیلی خوش نبود و کلی درس که باید می خواندمشان عید است مبارکت باشد.مبارکمان باشد این سال هزار و سیصد و هشتاد و صبر که آمد بعد از تمام شدن آی سال هزار و سیصد و هشتاد و رنج مبارکمان باشد بانو

سیگما

عید شما مبارک حالا خونتون رو چند ریشتر تکوندی؟ من با نوک انگشتم 10 -12 ریشتر تکوندم:دی امیدوارم سال خوبی داشته باشید و با میانبر به هرجا میخواهید برسید

فریبا

eyde bar shoma va khanevade mohtaram mobarak. afari. vaghean afarin bar to. lezat mibaram az neveshtahat. in joori pish beri enshallah yeki az behtarin nevisanheha mishi. pish nahad midam be nevisandegi betore herfei fekr koni.

هدی

سلام خانوووووووووووم ! سال نوت مبارک . [گل] راهای میانبرخوبن به شرطی که هدف سرعت باشه نه فرار از راه اصلی ! ایام به کام .

مهاجر

صراطتان مستقیم ..........حالتان باحال وباحالیتان مستدام .....نعمت خدمت به پدر ومادر روزیتان ...ارامش مستدام ......خیس خیس باشید در زیر باران رحمت الهی [گل]

مهاجر

دوباره ..........سلام اشنا[گل]