هرگاه بخواهم می خوانمش

با نامش

رغبتی برای نوشتن ندارم.. افتاده ام در یک سیر طبیعی روزانه که درست مثل آب رودخانه مرا در جریان خودش می راند و می برد. هرچند آنقدرها هم بد نیست.

رغبتی برای نوشتن ندارم... شاید گاهی حس می کنم اینجا کسی غیر از مریمی که می شناسمش می نویسد، نوشته هایش برایم جدید است و البته غریب... شاید دارم نقش بازی می کنم، خودم نیستم. غریبی می کنم. حتی دفترم را هم مدتی است جدای از خودم، همراه می برم. بدون قلم... بدون فکر و خیالم.. بدون حس نوشتنم.

زیاد هم البته بد نیستم خداروشکر. خوبم خوب. از دست خودم دلم کدر می شود اگر بخواهم مدام اینجا گله کنم. گفته بودم زیاد دیگر اهل "چرا" نیستم. چیزی که یادم داده این زمانه ی ... دیگر چرا چرا نکنم، دیگر رفته ام دنبال راههایی که "پیشگیری، بهتر از درمان است."

روزگارم خوب می گذرد و اطرافیانم هم خوشند. به اندک خوشی، می خندیم و با عظیم غصه ای، اشک هم نمی ریزیم. توکلمان بر خداست و اعتماد کرده ایم بر هرچه که روزیمان می کند. هرچه باشد قدم زدنهایمان در روزها و شبهای خداست، دیگر چه غصه ای و دیگر چه نگرانی؟!

آخر نوشته ام را که زیاد هم با میل و اشتیاق ننوشته امش، خلاصه می کنم به یک جمله که دوستش دارم:

 

«والحمدالله الذی انادی کلما شئت لحاجتی واخلو به حیث شئت لسری بغیر شفیع ،فیقضی لی حاجتی.الحمدلله الذی لا ادعو غیره ولو دعوت غیره لم یستجب لی دعائی ، والحمدالله الذی لا ارجو غیره و لو رجوت غیره لاخلف رجائی »

خدائی راستایش می کنم که هرگاه بخواهم، می خوانمش و هر گاه قصد زمزمه  پنهانی با او داشته باشم بی هیچ واسطه وشفیعی می یابمش .خدایی را می ستایم که غیر او را نمی خواهم تا بخوانم که اگر از غیر او طلب می نمودم ،دعایم مستجاب نمی شد .ستایش آن خدای را که ، امید به غیر او ندارم ،و اگر به غیر او امید داشتم هیچگاه امیدم به نتیجه نمی رسید.

فرازی از دعای ابوحمزه ثمالی

/ 10 نظر / 95 بازدید
هميشه تنهای زمين

- كسي كه خلوص حقيقت ايمان در دلش جاي گرفت از زينت و زيورهاي دنيا روگردان خواهد شد. امام محمدباقر(ع[گل] - افراد با ايمان از دنيا براي فرداي خود زاد وتوشه بر مي دارند ولي افراد بي ايمان تنها از آن لذت و كامراني مي برند. امام حسن مجتبي (ع[گل]

کیامهر

اول به خاطر اینکه رغبت نوشتن نداری دوم داری با خودت غریبی می کنی

بوی سیب

...انسان هرچه منتظر تر ...چشم براه تر.....[گل]

مریم.ب

دعای ابوحمزه فوق العاده ست ...طولانی ست اما اگر همت کنی و همه اش را با شوق بخوانی حالت چقدر خوب می شود. چقدر به همچین چیزی نیاز داشتم این روزها مریم جان

مهشید

سلام مریم جونم دلم برات یه ذره شده لینکت کردم بهم زیاد سر بزن منم:×

طیبه

سلام خانوم غریب.من برگشتم.