از دست دادن...

و دعوا پشت دعوا با این دلی که مجبورم می کند بعد هر ماجرایی پشت دست خودم را بگزم و بگویم: باز هم ؟ باز هم؟ برای بار چندم؟ آخر خودم را که خوب می شناسم که به شدت عقلم پاره سنگ بر می دارد و در این موارد هم تجربیات کارسازم نمی شود و اگر بارها از یک سوراخ گزیده شوم، برای بار ده هزارم هم که شده، گزیده خواهم شد و باز هم به این کارم ادامه می دهم که چه نوع آدمیم من؟  خودم هم مانده ام.

اما با این همه حرف چیزی آرامم نمی کند همانطور که امروز چنین بودم... حالا اگر اینجا نشسته ام و می نویسم تنها به حکم آرامشی است که طبق معمول همیشه، از خواندن قرآن نصیبم گشته... آنجا که در سوره اعراف خواندم:

ادْعُواْ رَبَّکُمْ تَضَرُّعاً وَخُفْیَةً....(55) پروردگار خود را (آشکارا) از روى تضرع، و در پنهانى، بخوانید...!(55)

...وَادْعُوهُ خَوْفاً وَطَمَعاً إِنَّ رَحْمَتَ اللّهِ قَرِیبٌ مِّنَ الْمُحْسِنِین(56) ....او را با بیم و امید بخوانید! (بیم از مسؤولیتها، و امید به رحمتش. و نیکى کنید) زیرا رحمت خدا به نیکوکاران نزدیک است! (56)

وَهُوَ الَّذِی یُرْسِلُ الرِّیَاحَ بُشْراً بَیْنَ یَدَیْ رَحْمَتِهِ حَتَّى إِذَا أَقَلَّتْ سَحَاباً...(57)او کسى است که بادها را بشارت دهنده در پیشاپیش (باران) رحمتش مى‏فرستد; تا ابرهاى سنگین‏بار را (بر دوش) کشند؛ ...(57)

 بعد این، آهنگی به آرامشم خیلی کمک می کند:

             رو سر بنه به بالین ، تنها مرا رها کن .. ترک من خراب شبگرد مبتلا کن

ماییم و موج سودا، شب تا به روز تنها .. خواهی بیا ببخشا ، خواهی برو جفا کن

ماییم و آب دیده ، در کنج غم خزیده .. بر آب دیده ی ما، صد جای آسیا کن

از من گریز تا تو ، هم در بلا نیفتی .. بگزین ره سلامت، ترک ره بلا کن

در خواب ، دوش، پیری در کوی عشق دیدم .. با دست اشارتم کرد که عزم سوی ما کن

گر اژدهاست بر ره ، عشق است چون زمرد .. از برق آن زمرد ، هین ، دفع اژدها کن

بر شاه خوبرویان واجب وفا نباشد .. ای زرد روی عاشق ، تو صبر کن، وفا کن

دردی است غیر مردن ، آن را دوا نباشد .. پس من چگونه گویم کاین درد را دوا کن؟

چقدر با حال و روز امروزم هماهنگی داره.... خیلی... هرچند خیلی چیزها بود که امروز تو دفتر همراهم نوشتم و با تمام سبک سنگین کردن هام، تصمیمم بر این شد که همشون تو این وبلاگ، مثل همون "سه نقطه"ها باقی بمونند تا به وقتش...

/ 2 نظر / 43 بازدید
نسرت

سلام.خوشحال میشم به من سر بزنی

آلباترا

دنیا را بد ساخته اند. --------------------------------- یه پست راجع بع آلباترا نوشتم . --------------------------------- به نظرم همه چیز باید دو طرفه باشه ، مگه نه ؟ حتی دید و باز دید از بلاگا .[لبخند]